Barbunya
16096
post-template-default,single,single-post,postid-16096,single-format-standard,bridge-core-2.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-19.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Barbunya

Barbunya

Ülkemizde başta İzmir olmak üzere Manisa, Aydın, Eskişehir gibi yerlerde de bol bol yetiştirilen barbunya, sağlığımız açısından çok sayıda faydaya sahiptir. Öncelikli olarak söylemeliyiz ki sağladığı faydaları sizin bile şaşırmanıza neden olacaktır. Çok iyi bir vitamin deposudur ve mutlaka yemeklerinizde ona da yer vermelisiniz. Özellikle kış aylarında çokça tercih edilmektedir. Bunun en önemli sebebi ise kalp sağlığını korumasıdır. Biliyorsunuz ki çok güçlü bir antioksidan özelliği bulunmaktadır. Bu sayede kalp ve damar sağlığını korur. Kolesterole iyi gelir. Şekeri dengelediği de bilinmektedir. Kilo verme konusunda size yardımcı olacaktır. Eğer barbunyanın hiç bilinmeyen faydalarını merak ediyorsanız yazının devamını okuyabilirsiniz.

Barbunyanın Faydaları

Tadı da görüntüsü de fasulyeye çok benzeyen barbunya fasulye bilinmeyen çok sayıda faydaya sahiptir. Öncelikli olarak çok iyi bir vitamin deposudur. Bu özelliği sayesinde tüketimi önem arz etmektedir. Günlük ihtiyacınız olan çoğu vitamini barbunyadan temin edebilirsiniz. Kan şekerini dengelediği bilinmektedir. Bu da diyabet gibi sağlık sorunlarının giderilmesine yardımcıdır. Ekstra olarak söylemeliyiz ki antioksidan bakımından zengindir. Kanser ve benzeri sağlık problemlerinde bağışıklık sisteminize yardımcı olacaktır. Çok iyi bir lif kaynağı olmasından dolayı sporcuların da sıklıkla tercih ettiği bilinmektedir. Kilo verme ve fit yaşam sürme konusunda sizlere yardımcıdır. Bağırsakları çalıştırır ve kabızlık sorununa iyi gelir. Tabii tükettiğiniz barbunyanın mutlaka doğal bir şekilde yetiştirilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

× Whatspp Sipariş Hattı