Frenk Üzümü
16101
post-template-default,single,single-post,postid-16101,single-format-standard,bridge-core-2.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-19.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Frenk Üzümü

Frenk Üzümü

C Vitamini Kaynağı Frenk Üzümü

Ülkemizde çok az noktada yetişen ve tropik iklim kuşağı anavatanı olan Frenk üzümü yine de Türkiye’de talep edilenler arasında yer buluyor. Bilindiği üzere daha çok hamile kadınların aşermesiyle hafızalara kazınmış durumda. Peki Frenk üzümünün pek çok yararının bulunduğunu biliyor muydunuz? Frenk üzümü tüketmek günlük B ve C vitamini ihtiyacınızın büyük bir kısmını almanız demektir çünkü bu üzüm çok iyi bir C ve B vitamini deposudur. İçerisinde bulundurduğu B vitamini sayesinde özellikle beyin gelişimine katkı sağlar. Küçük yaşlardaki çocuklara bu nedenle yedirmek gerekir. Yani eşiniz Frenk üzümü aşerdiğinde mutlaka temin etmeli ve ihtiyaçlarını gidermelisiniz.

Frenk Üzümü Bağışıklık Dostu

Bağışıklık dostu Frenk üzümü içerdiği C vitaminiyle günlük ihtiyacınızın tamamına yakınını karşılıyor. Böylesine yapısının bulunması sizi kansere karşı koruyacak önemli etkenlerden biri. Ayrıca yaşlanma karşıtı bir rol oynadığını da söylemek gerekir. Çok iyi bir lif kaynağıdır. Bu yüzden sporcular tarafından da tercih edilir. Kas gelişimine yardımcıdır. Kabızlık sorununa iyi geldiği bilinmektedir. İştah açar ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Kadınların çok iyi bir dostudur çünkü adet döneminde yaşanan ve çok can sıkıcı olan karın ağrılarını giderir. Yaşanan krampları geçirir. Potasyum, bakır ve fosfat bakımından zengindir. Sindirim sistemini rahatlattığı bilinen faydaları arasındadır. Eğer siz de doğal ve taze Frenk üzümü arıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

× Whatspp Sipariş Hattı