Karpuz
16117
post-template-default,single,single-post,postid-16117,single-format-standard,bridge-core-2.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-19.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Karpuz

Karpuz

Karpuz Adeta Kalkan Görevi Görüyor

Diyarbakır ile ünlenmiş ancak ülkemizin birçok farklı noktasında da yetiştirilen karpuz ciddi faydalara sahip. Biliyorsunuz ki onun sahip olduğu faydalar birçok kitaba ve projeye konu olmuş durumda. Kırmızı meyvelere baktığımızda aklımıza gelen ilk şey güçlü bir antioksidan olduklarıdır. Aslında bu kanı doğrudur çünkü kırmızı renkleri buradan gelmektedir. Güçlü antioksidan olmasından dolayı kanser ve benzeri problemlerin önlenmesine yardımcıdır. Kas ve eklem ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle sporcuların öğünlerinde kendisine sıkça yer bulur. Tabii taşıdığı şeker değeriyle de tüketimine dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli besinlerdendir. Karpuz adeta vücudunuz için kalkan görevi görüyor ve sizi pek çok sağlık sorunundan koruyor.

Karpuzun Bilinmeyen Yönleri

Pek çoğunun tüketmekten keyif aldığı karpuz çok sayıda faydayla ünlüdür. Öncelikli olarak antioksidan etkisi sayesinde kalp ve damar sağlığına iyi gelir. Kansere karşı önemli bir rol üstlenir. İyi bir idrar sökücüdür. Kas ve eklem rahatsızlıklarını giderir. Zayıflamaya etkisi bulunmaktadır. İnanamayabilirsiniz ancak saç ve deri sağlığı adına son derece önemlidir. Dökülen saçları bulunan kişilerin bol bol karpuz tüketmesi uzman doktorlar tarafından önerilmektedir. Tabii karpuz tüketirken dengeli olmak gerekir çünkü şeker değeri yüksek bir besin kaynağıdır. Bu nedenle ne kadar fazla yerseniz o kadar fazla yararından mahrum kalabilirsiniz. Organik tarım faaliyetleri kullanarak Antalya ve Bursa çevresinde yetiştirdiğimiz karpuzlarımızı siz değerli müşterilerimizle bir telefon aracılığıyla buluşturuyoruz. Hemen arayın siparişiniz kapınıza kadar gelsin.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

× Whatspp Sipariş Hattı