Mangosten
16127
post-template-default,single,single-post,postid-16127,single-format-standard,bridge-core-2.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-19.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Mangosten

Mangosten

Meyvelerin Kraliçesi Mangosten İle Tanışın

Meyvelerin kraliçesi olarak tanınan mangosten kendine has görüntüsüyle ve faydalarıyla dikkat çekiyor. Tropikal iklimin hakim olduğu bölgelerde yetişmektedir. Daha çok yetişme alanı Sunda adaları ve Malaya yarım adasıdır. Endonezya mutfağında ona sık sık rastlanır. Ülkemizde tüketimi çok olmasa da yine de tercih edilmektedir. Lif içeriği yüksek bir besindir. Bu yüzden hem sindirim sistemine iyi gelmekte hem de bağırsakları çalıştırarak kabızlığı gidermektedir. Aynı zamanda bağışıklık sistemine dost bir tutumu vardır. Kanser ve benzeri rahatsızlıkların giderilmesinde önemli rol oynar. Mutlaka mangosten tüketmelisiniz demiyoruz ancak onun bu kadar faydası varken denemeniz gerektiğini ifade ediyoruz.

Mangostenin Bilinmeyen Yönleri

Boşu boşuna meyvelerin kraliçesi olarak adlandırılmadığını, pek çok yararının bulunduğunu söylemeliyiz. Öncelikli olarak çok güçlü antioksidan özelliğe sahiptir. Bu da kanseri önlemeye yardımcıyken yaşlanma karşıtı olduğu bilinmektedir. Hamilelik döneminde tüketildiği zaman anne ve bebeğin sağlığını korur. Kan basıncını dengeler ve bu yönüyle de kalp – damar problemlerine iyi gelir. Kolesterolün doğal ilacı olarak da söylemek doğru olacaktır. Kabuğunun da cilt için faydasının bulunduğu bilinmektedir. Kabuğu kaynatılıp cilde sürülebilir. Bu da az önce söylediğimiz gibi yaşlanma karşıtı olduğundan ötürü kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olacaktır. Eğer ki doğal ve taze mangosten arıyorsanız ve nereden bulacağınızı bilmiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve kısa sürede sipariş verebilirsiniz. Kapınıza kadar getireceğiz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

× Whatspp Sipariş Hattı